İletişim

S.S. 281 Sayılı Biga Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Tarihi

           1967 yılında 10 ortak biraraya gelerek, S.S. 281 Sayılı Biga Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifini kurmuştur.

             S.S. 281 Sayılı Biga Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, ortaklarına hizmetin en iyi şekilde verilmesi için, Kıbrıs Şehitleri Caddesi adresinde bulunan 14.665 m2 arsa üzerinde mevcut olan, 2700 ton kapasiteli 2 adet depo ve 1 adet koltuk ambarı, 60 ton kapasiteli Elektronik Kantar, Ham Yağ Tayin Cihazı olan laboratuvar, 13 ton kapasiteli 1 adet kamyon ile ortaklarımız ve müşterilerimize Fenni Yem, Çuvallı Toz-Pelet Ayçiçeği Küspesi, Zirai Gübre, Ayçiçek-Buğday-Arpa-Mısır-Çeltik Tohumlukları, Zirai İlaç, Rafine Ayçiçek Yağı, Margarin vb. satışı, Ortaklarımızdan mübayaa edilen ayçiçeği, buğday, arpa, mısır ürünlerinin alımlarının yapılması hususunda ortak ve müşterilerimize hizmet etmeye devam ekmektedir.

             Kuruluş yıllarında ortaklarından aldığı ürünleri depolayıp, uygun fiyat bulduğunda satan ve böylece,''Ortak ürünlerini değerlendiren, ayrıca üreticinin tohum, gübre, zirai araç-gereç gibi ihtiyaçlarını karşılayan S.S. 281 Sayılı Biga Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, 1982 yılından itibaren Entegre Tesislerin kademeli olarak üretime geçmesi ile birlikte, rafine yağ, margarin ve fenni yem satışlarına başlamış, üreticinin kazancını arttırmak ve tüketiciye ekonomik hizmet vermek, piyasaya kaliteli ürün sunmak ve hizmeti ortağın ayağına kadar götürmek, Kooperatifin ilkesi olmuştur.

             Kuruluş yıllarından günümüze kadar hızlı ve istikrarlı bir gelişme gösteren S.S. 281 Sayılı Biga Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, ortaklarına daha iyi hizmet götürmek için yatırımlarına devam etmektedir.  

        

İhaleler Modülü